המפעל להכשרת ילדי ישראל (ע"ר)
בית טוב לגדול בו
נוהלי קליטה סרטונים  English
חדשות העמותה
מרכז טיפולי חדש נחנך בכפר הילדים עפולה עילית


סוגרת מעגל: ליאור בת 21- וכבר אמא ל-13 ילדים


להקת הזמר של כפר הילדים עפולה עילית שבה ממסע הופעות באנגליה וצרפת


המפעל להכשרת ילדי ישראל קיבל את תו מידות לאפקטיביות


בוחרים לתת, המפעל להכשרת ילדי ישראל מגייס משפחות אומנות לכפרי ילדים ברחבי הארץ

 

 

מדי שנה מגייס המפעל להכשרת ילדי ישראל משפחות אומנות, המעוניינות להעתיק את מקום מגוריהן לקמפוסים הפנימייתיים שלו, ולבחור בעבודה מאתגרת . עבודה הכרוכה בשעות ללא שעות, בנתינה ללא גבולות ובסיפוק אדיר.. אין זו עבודה שגרתית כי אם דרך חיים.

"עטרת דוד החליטה בגיל 14 שלא לבחור צד בין הוריה שהתגרשו וביקשה לעבור לגור בפנימיה, קרן נשיא לא הסתגלה לחיים בהולנד עם משפחתה וביקשה בגיל 12 לשוב לבד לישראל. דרכיהן של השתיים נפגשו בכפר הילדים והנוער "הדסים" בה למדו והתגוררו. שנים אחרי הן בחרו לשוב לפנימיה עם משפחותיהן, כמשפחות אומנה לעשרות ילדים שנפלטו מבתיהם...."אנחנו מנסות ללמד אותם שהכל בידים שלהם" הן אומרות...".      מתןך כתבתו של עופר רוזנבאום שפורסמה בעיתון "ידיעות נתניה"


לנשיא ודוד אחריות מלאה כלפי הילדים, ועבודתן נעשת מסביב לשעון : בישולים, עזרה בשעורי בית, הגעה לימי הורים וחיבוק  תומך, כל דבר שיכול לסייע לילדים לקבל תחושת בית אמיתית ,"יש רצון לתת לילדים מכל הלב ולא להחסיר מהם דבר" אומרת דוד "אם זו מסיבת סיום שלהם, אם זה להבין את הפחדים שלהם ואם זה לתת להם כתף תומכת. יש פה סיפורים לא קלים ואנחנו מבינות אותם אנחנו באות ממקום של לרצות להחזיר את מה שנתנו לנו. לרצות להיות חלק מהחויה הזו וגם ללמד את הילדים האישיים שלנו שיש נתינה בעולם וששום דבר לא מובן מאליו...."

מתוך רצון ליצור תחושת בית, מתפקד כל משפחתון כמשפחה לכל דבר, כשלילדים ישנו סדר יום ומטלות אותן עליהם לבצע: אנחנו משכימות בשש ורבע בבוקר, מכינות ארוחת בוקר וכריכים לבית הספר ודואגות שהילדים יסדרו את החדר מדי בוקר, יורידו כביסה וירוקנו את הפחים. לאחר בית ספר אנחנו אוכלים צהרים יחד ואז לכל אחד יש את מסלול החוגים והשעורים שלו, כשלאחר מכן אוכלים יחד ארוחת ערב ומתחילים בהכנות לשינה. "

בתוך כל משפחתון קיים אזור המיועד לזוג ולילדיהם בלבד, מתוך כוונה לצמצום הפגיעה במרקם המשפחתי של הזוג "בהתחלה היה קשה להסתגל, המשפחתיות באיזו שהיא מקום נפגעת" אומרת דוד.. "הילדים כן מכבדים את הפרטיות שלנו אבל אין ספק שאנחנו מסביב לשעון שלהם. אנחנו מלמדים אותם שאנחנו צריכים לתת להם הכל, לתת להם לראות מודל משפחתי ולדאוג שיהיה להם כל מה שצריך, ממש כמו כל ילד אחר"

העבודה עם הילדים רחוקה מלהסתיים כמרבית העבודות בשעות אחר הצהרים, ומציבה בפני השתיים לא מעט אתגרים" העבודה כאן נוגעת לי במקומות הכי רגישים" אומרת דוד.......

"תמיד כשהילדים שואלים אותי עד מתי אני אהיה איתם, אני עונה להם שכל עוד אני יודעת שאעשה להם טוב - אשאר. ..זה מקום מדהים, ויש אוירה חברית גם בין כל שאר המשפחות האומנות" מוסיפה נשיא " הדלתות כאן תמיד פתוחות, ויש פה אוירה מדהימה"

"יש פה ילדים שמגיעים אחרי הזנחה ממושכת, מצב כלכלי קשה, גירושים וכו... יש מקרים ממש לא קלים אבל אלו ילדים שורדים, יש להם חוכמת חיים ששום אוניברסיטה לא תלמד אותם, אנחנו מחנכים אותם שהם אלו שמנווטים לעצמם את הדרך בחיים, וגם אם הבסיס שלך הוא לא חזק, אתה יכול לבחור אלו חיים יהיו לך ...."

 

 

משפחות המעוניינות להצטרף לצוותים שלנו בקמפוסים השונים מוזמנות ליצור קשר באמצעות הדואר האלקטרוני שלנו. העבודה בארגון הינה בשכר, ומלווה בוהדרכה של צוותים חינוכיים, טיפוליים ואדמינסטרטיבים

 

עבודה עם שכר אחר

 נבנה ועיצוב ע''י תרמת