המפעל להכשרת ילדי ישראל (ע"ר)
בית טוב לגדול בו
נוהלי קליטה סרטונים  English
חדשות העמותה
מרכז טיפולי חדש נחנך בכפר הילדים עפולה עילית


סוגרת מעגל: ליאור בת 21- וכבר אמא ל-13 ילדים


להקת הזמר של כפר הילדים עפולה עילית שבה ממסע הופעות באנגליה וצרפת


המפעל להכשרת ילדי ישראל קיבל את תו מידות לאפקטיביות


בוחרים לתת, המפעל להכשרת ילדי ישראל מגייס משפחות אומנות לכפרי ילדים ברחבי הארץ
"אין ילד רע..יש ילד שרע לו" 

 

"אין ילד רע... יש ילד שרע לו..." -  האני מאמין שלנו

 המפעל להכשרת ילדי ישראל (ע"ר), שם לו מטרה לאורך כל שנות פעילותו, לחנך, לטפל ולשקם ילדים בסיכון בעלי פוטנציאל שכלי תקין, הבאים מסביבה סוציו-אקונומית קשה ומקפחת ביותר המחייבת את הוצאתם מהבית על ידי רשויות המשפט והרווחה. ילדים אלו מגיעים ממשפחות שאינן מסוגלות לספק את צרכיהם הבסיסיים ביותר.

 

נכון להיום מתחנכים במסגרותינו החינוכיות  960 ילדים ובני נוער, עבורם המפעל להכשרת ילדי ישראל הינו בית חם ואוהב במסגרת חינוכית משקמת מקדמת חמה ותומכת "הכי קרובה לבית".

 

יחודו של המפעל הוא בגישה החינוכית על פיו מנוהלים מוסדותיו - גישה המכונה "המודל החינוכי משפחתי".  זהו מודל חינוכי המבוסס על שני יסודות עיקריים:

האחד - העמדת הילד במרכז, קרי מטרת החינוך הילד עצמו - אישיותו חייו ואושרו;

השני חינוכו של הילד בקבוצה בעלת אופי משפחתי תוך שימת דגש על ילדות מאושרת ומלאה במסגרת משפחתית, כפי שזוכה לה כל ילד שנולד למשפחה בריאה.

 

מסגרות המפעל להכשרת ילדי ישראל משלבות בין מסגרת פנימייתית לתא משפחתי , וזאת, בכדי לענות באופן מיטבי על צורכיהם הנפשיים והרגשיים של הילדים.

המפעל להכשרת ילדי ישראל מספק לילדים סביבה משפחתית חליפית המבוססת על המשפחתון- מודל שהינו "הכי קרוב לבית" , ולפיו 11-12 ילדים בגילאי 5 14 הגרים עם זוג "הורים" במסגרת בית/כפר ילדים או מעון משפחתי. 

 

בתי/כפרי הילדים של המפעל להכשרת ילדי ישראל מכילים במסגרתם מספר משפחתונים (יחידות משפחתיות), אשר לכל אחד מוקצים מגורים נפרדים הכוללים: חדרי שינה ושירותים לכל הילדים, מטבחון, סלון ופינת אוכל.  מסגרת זו מאפשרת אורח חיים רגיל של משפחה, ובכלל זה הליכה לבתי ספר רגילים של הקהילה. בראש כל בית ילדים עומדים מנהל, צוות טיפולי (פסיכולוג, עובד סוציאלי ומרפא באמנות), וצוות חינוכי (מורים לשיעורי עזר, מדריכי חוגים, וכו'). ככלל, שמונה משפחתונים כאלה ויותר מהווים בית ילדים. משפחתון בודד בישוב, קיבוץ או עיר מהווה מעון משפחתי.

 

חלק בלתי נפרד מן התפיסה החינוכית של המפעל להכשרת ילדי ישראל הוא כי הוא אינו נועד לתפוס את מקום משפחותיהם הביולוגיות של הילדים. הקשר עם המשפחה נשמר באמצעות ביקורי הורים בבית הילדים וביקורי הילדים אצל משפחותיהם בעתות שמחה וחגים ובזמני חופשות.

 

אנו מאמינים כי באמצעות מודל זה נרקם קשר חזק בין "ההורים" לילדים ונוצרת הזדהות עם דמויות אב ואם מסורות ומטפחות אשר כה חשובות לתהליך הגדילה של הילד.

 

אנו מאמינים ביחס האישי, באווירה המשפחתית התומכת של זוג ה"הורים" ושל צוות מקצועי רב תחומי המספק סיוע נפשי ולימודי וזמינותו של אדם בוגר במשך כל שעות היממה.

שילובם של כל אלה מעניק ללא ספק חוויה מתקנת עבור הילד וסביבה רגשית יציבה וחשובה להתפתחותו התקינה.

 

אנו מאמינים כי המודל המשפחתי-חינוכי מאפשר התייחסות אינדיבידואלית וסיוע במימוש מלוא הפוטנציאל הטמון בכל ילד וילד.

 

אנו מאמינים כי רק ראייה חינוכית המעמידה את הילד במרכז ועזרתו של ארגון המכשיר לצורך כך צוות עובדים מקצועי ומגוון,  יכולים להשיג את המטרות אשר לשמן פועל המפעל חינוך, טיפול, העצמה ושיקום הדימוי העצמי, תוך מתן מענה מירבי למכלול צרכי הילד.

 

אנו מאמינים כי השקעה בילדים אלה בשלב כה צעיר בחייהם הנה בעלת חשיבות מכרעת לעיצוב זהותם בעתיד כבוגרים עצמאיים התורמים לחברה.

 

אנו מאמינים ביכולתו של כל ילד וילד לפרוץ את מעגל המצוקה ולצמוח מתוך הכאב אל עתיד טוב יותר כבוגר עצמאי התורם לחברה.

 

 

 

 

 

 

 

 נבנה ועיצוב ע''י תרמת