המפעל להכשרת ילדי ישראל (ע"ר)
בית טוב לגדול בו
נוהלי קליטה סרטונים  English
חדשות העמותה
מרכז טיפולי חדש נחנך בכפר הילדים עפולה עילית


סוגרת מעגל: ליאור בת 21- וכבר אמא ל-13 ילדים


להקת הזמר של כפר הילדים עפולה עילית שבה ממסע הופעות באנגליה וצרפת


המפעל להכשרת ילדי ישראל קיבל את תו מידות לאפקטיביות


בוחרים לתת, המפעל להכשרת ילדי ישראל מגייס משפחות אומנות לכפרי ילדים ברחבי הארץ
מסיכון לסיכוי...                                                            

מסיכון לסיכוי...

 

 

במסגרות המפעל להכשרת ילדי ישראל גרים ומתחנכים כ- 960 ילדים גילאי 3-18 המוגדרים "ילדים בסיכון". ילדים אלו מופנים אלינו מכל רחבי הארץ ע"י משרד החינוך והרווחה.

"ילדים בסיכון" הנם ילדים המגיעים מסביבה מקפחת ביותר ונתונים במצבים של הזנחה פיזית, חינוכית ורגשית; משפחותיהן הביולוגיות אינן מסוגלות לספק להם את צרכיהם הבסיסיים ביותר, והם חיים במשפחה או בסביבה מסוכנת; נמצאים בסכנת נשירה, בנשירה סמויה או בטרם נשירה ממסגרות חינוך; מעורבים בפעילות שולית וחווים בעיות התנהגותיות ורגשיות.
מצבי המצוקה נובעים מקשיים במערך המשפחתי - תפקוד הורי לקוי (העדר גבולות ברורים שגרת חיים לא מאורגנת, חוסר מסוגלות הורית), מחלה פיסית/נפשית של הורה, יתמות, סכסוכים מתמשכים בין בני הזוג, אבטלה, מצוקה כלכלית קשה, הסתבכות בפלילים, התמכרויות שונות של ההורים (סמים, אלכוהול, הימורים) וכיוצא בזה. כתוצאה מכך נחשפים הילדים לסכנות שונות הבאות לידי ביטוי בהזנחה ונטישה, אלימות, דחיה, נשירה מביה"ס, שוטטות, ועוד.

"ילדים בסיכון" סובלים מחסכים ופערים רבים כגון: פערים לימודיים והעדר כישורי למידה בסיסיים, דימוי עצמי נמוך, הרגלי סוציאליזציה לקויים, ובעיות רגשיות והתנהגותיות. 

"ילדים בסיכון" סובלים מחסכים ופערים רבים כגון: פערים לימודיים והעדר כישורי למידה בסיסיים, דימוי עצמי נמוך, הרגלי סוציאליזציה לקויים, ובעיות רגשיות והתנהגותיות. 

"ילדים בסיכון" סובלים מחסכים ופערים רבים כגון: פערים לימודיים והעדר כישורי למידה בסיסיים, דימוי עצמי נמוך, הרגלי סוציאליזציה לקויים, ובעיות רגשיות והתנהגותיות. כל הילדים הנקלטים במסגרותינו הינם בעלי פוטנציאל שכלי תקין ויכולות מגוונות שלא מומשו .

 

בעזרת הפרויקטים השונים המופעלים במסגרותינו ניתן לסייע להם לצמצם פערים אלו, לממש את הפוטנציאל הטמון בהם, לצייד אותם במגוון הכישורים הדרושים להם כדי להשתלב באופן מוצלח בחברה ולהוביל אותם להישגים מרשימים.

 

 "אני  לא יודעת איך לסכם ארבע שנים שהיו כה משמעותיות וחשובות עבורי, אני פשוט אתחיל מההתחלה. הגעתי לבית הילדים בכיתה ט' קצת מפוחדת וחוששת..אך מהר מאוד הבנתי שהגעתי למקום הכי חם ואוהב שיש..... הגעתי בעצם למה שנקרא עכשיו הבית שלי. וכמו כל התחלה שהיא קשה, כך גם הייתה ההתחלה שלי. הימים הראשונים לא היו קלים כלל, המון מריבות , ויכוחים , בדיקת גבולות, וכו'. ולאחר המון שיחות שאותן ניהלתי עם תהילה (המדריכה) וחיים המנהל, הבנתי את מסר העיקרי שכל הזמן ניסו להעביר לי, והוא שהמטרה היחידה של כל עונש וכל ויכוח היא לעזור לי להבין מהי הדרך הנכונה וכיצד לצעוד בה.

נכון שזה לא קרה תוך חודש-חודשיים ואפילו לא בשנה, אבל לאורך כל התקופה שהייתה מלאה בעליות ומורדות, התחלתי להבין מהי הדרך הנכונה. ובכל פעם שהתחלתי לצעוד בדרך הנכונה והטובה, הגעתי למקומות מדהימים שרק יכולתי לחלום עליהם. ומבחינתי להגשים חלום זו היא ההצלחה הכי גדולה שאדם יכול לאחל לעצמו. כשאני אומרת להגיע למקומות שרק יכולתי להגיע עליהם אני מתכוונת לכך שלעמוד על הבמה ב "יום המפעל"  בתור המצטיינת של בית ילדים זה בשבילי השגת מטרה.

אבל את הדרך הזאת לא עשיתי לבד.ברגעים השמחים אבל גם ברגעים הפחות משמחים והקשים כולכם כצוות וכל אחד בנפרד הייתם לצידי. אני רוצה לומר לכם תודה , על כך שתמיד הייתם שם בשבילי ולא ויתרתם עלי גם כשהעמדתי אתכם במצבים הכי קשים שיש....תמיד המשכתם להאמין בי.

אני רוצה להודות לך חיים שלא היית רק מנהל מדהים ואוהב, אלא שהיית בשבילי כמו אבא שאוהב ודואג, ותומך ואף פעם לא מוותר ממש כמו על הבת שלו. אני באמת לא יכולה לתאר במילים את כל מה שעשית עבורי.

תודה רבה לכל הצוות שקיבלו אותי בהמון אהבה ואף פעם לא התייאשו וויתרו גם כשזה היה נראה אבוד. תמיד האמנתם בי ודאגתם לי. דחפתם אותי להגשים את חלומותיי ושאיפותיי  ולהגיע לאן שאני היום שזה מקום מדהים עבורי.

 תודה לרותי שלא סתם קוראים לה אם בית, את שימשת כאמא עבורי. לגלית הרכזת החברתית שתמיד דואגת להביא לנו את המורים הכי טובים. לצוות הטיפולי שליווה, עזר, הדריך והקשיב. לצוות המשקי שתמיד דאג שלא יחסר לנו כלום, ובמיוחד לטבחיות על האוכל הטעים שתמיד נעשה כמו הכל כאן-  עם כל הלב ועם המון אהבה.  תודה לכם על הכל , מי ייתן שהקב"ה ייתן לכם כוחות להמשיך לתת ולהשקיע".

 

אוהבת ומעריכה המון.  שיר

 

 כתובת משרדינו הראשיים: רח' הנמר 21, ירושלים, או ת.ד. 9160 ירושלים 91090 טלפון: 02-6420080 פקס 02-6420070, סניף הנהלת המפעל להכשרת ילדי ישראל בכפר הירוק: 03-6225294 או פקס 03-7162956

 

 

 

 נבנה ועיצוב ע''י תרמת