המפעל להכשרת ילדי ישראל (ע"ר)
בית טוב לגדול בו
נוהלי קליטה סרטונים  English
חדשות העמותה
מרכז טיפולי חדש נחנך בכפר הילדים עפולה עילית


סוגרת מעגל: ליאור בת 21- וכבר אמא ל-13 ילדים


להקת הזמר של כפר הילדים עפולה עילית שבה ממסע הופעות באנגליה וצרפת


המפעל להכשרת ילדי ישראל קיבל את תו מידות לאפקטיביות


בוחרים לתת, המפעל להכשרת ילדי ישראל מגייס משפחות אומנות לכפרי ילדים ברחבי הארץ
חזון ומטרותחזון ומטרות

 

"דומה כי ההוכחה הטובה ביותר להצלחתו של המפעל להכשרת ילדי ישראל לאורך השנים היא העובדה כי במהלך שנים אלו הצליח המפעל לסייע לאלפי ילדים לפרוץ את מעגל המצוקה וחוסר התקוה, להקנות להם את מגוון המיומנויות על מנת להכשיר אותם לקראת חיים עצמאיים ומועילים בחברה"                                                                                     

מר גדעון סער שר החינוך

 

ברמה החברתית  

  • צמצום מספרם של הילדים ובני הנוער בסיכון ופריצת מעגלי המצוקה
  • עיצוב וחינוך דור העתיד של מדינת ישראל כדור ערכי, עצמאי, התורם לחברה
  • סיוע בתהליך הסוציאליזציה של ילדים עולים ובני נוער, והפיכת התהליך הבינתרבותי, כור היתוך להשתלבותם של הילדים הבאים מרקע תרבותי שונה, להפנמת ערכים "ארץ ישראליים"

 ברמת הפרט:  

  • לאפשר לילדים הבאים מסביבה סוציו-אקונומית מקפחת ביותר למצוא סביבה חינוכית תומכת ומטפחת
  • לענות על צרכיו הייחודיים של כל ילד וילד, באמצעות המודל החינוכי-משפחתי – "הכי קרוב לבית" מודל המשלב חיי משפחה עם מסגרת חינוכית יציבה, משקמת ומקדמת, המספקת את צרכיהם הפיסיים, רגשיים, לימודיים וחברתיים.
  • לצייד את הילד במירב הכלים והכישורים הדרושים להצלחתו כאזרח בוגר: חיזוק יכולותיו להתמודד עם קשיים, העשרת עולמו, מימוש הפוטנציאל הטמון בו, הקניית תכנים ערכיים בכדי לפתח ולטפח את כישוריו הייחודיים – אישיים וחברתיים, העצמת יכולותיו, והעלאת דימויו העצמי
  • להוות "גשר" לקשר עם הוריו הביולוגיים של הילד, וליצור שינוי ושיפור בקשר שבינו לבין הוריו.

"הגעתי לכפר כשהייתי בן 10, כידוע לכולנו ילדים בגיל הזה לא בדיוק יודעים מה טוב להם בחיים, הם אולי יודעים מה כיף להם ומה הם רוצים לעשות אבל רובם ככולם לא יודעים מה טוב להם, וכאן היכולות של הסגל בכפר באים לידי ביטוי. פה, בכפר, התוו את דרכי, הדריכו אותי ולימדו אותי ללכת בשבילים הנכונים, הבטוחים והמסומנים...לולא המקום הזה והסגל שהתווה לי את הדרך לא הייתי מגיע להצלחה אליה הגעתי (לפחות לתפיסתי…..).

במקום הזה, רכשתי ערכים שמשמשים אותי וימשיכו לשמש אותי כל חיי, אחריות ומשמעת עצמית הם הערכים העיקריים שאני רוצה לציין.

בגיל כה צעיר שילד צריך לבצע תורנות אחת לשבוע של הכנת ארוחת ערב ל- 11 ילדים וזוג זו אחריות גדולה, לראות את כל חבריך יוצאים לשחק כדורגל ולהבין שאם אתה הולך לשחק איתם לא תהיה לחבריך ארוחת ערב – זה להבין את המושג אחריות, זו חוויה שטומנת בחובה הרבה תובנות... תובנות ביחס למצופה ממך כבוגר אחראי. אכן במהלך שהותי בכפר הילדים בכלל ובמשפחתון בפרט ...עליתי על דרך המלך.

סיימתי את לימודיי בביה"ס הטכני של חיל האויר,  התגייסתי לצבא – לחיל אויר, והיום אני משרת בדרגן סרן בחיל, נשוי, אב לשתי בנות וזה עתה אף סיימתי את לימודי התואר הראשון במינהל עסקים...

כשאני מסתכל 20 שנים אחורה ורואה מאין באתי (משפחה מרובת ילדים, קשת יום ואתם יכולים לתת לדמיון שלכם לחשוב מה עוד....), אני בהחלט מרגיש גאה בנקודה שבה אני נמצא היום. 

 

אני רוצה להודות לכלל אנשי הסגל שהיו איתי בעבר ולאלו שעדיין נמצאים בכפר ונותנים את כל כולם עבור הילדים הללו שבאמת צריכים את ההכוונה שלהם.

שלומי (מדריך), ליאת (עובדת סוציאלית) ויפית אם הבית שהם עדיין חלק מצוות הכפר. הם היו שם תמיד בשבילי ולהם אני רוצה להודות באופן אישי על כל השנים שהשקעתם בי.

אני מבקש להודות גם לכם, מכובדיי, שהגעתם לכאן היום, ואני רק רוצה לבקש דבר אחד... עזרו להם לעזור לילדים האלו. בלעדיהם העתיד שלי היה נראה לגמרי אחרת... אני כאן היום כדי לחזק אותם עבודתם.....

אבל גם בשביל אותם ילדים שנמצאים כאן בכפר וחווים את אותה תקופה לא פשוטה שגם אני חוויתי.....בעזרתכם ניתן להקל אותה עליהם ולעבור אותה אחרת.."

 

כך סיפר בן (30) את סיפורו האישי בפני קהל מצומצם שהגיע לערב ההתרמה שנערך לכפר הילדים והנוער "נווה גלים" בחסות ראש העיר אשדוד, דר' יחיאל לסרי.

 

 

 

 

 

 נבנה ועיצוב ע''י תרמת