המפעל להכשרת ילדי ישראל (ע"ר)
בית טוב לגדול בו
נוהלי קליטה סרטונים  English
חדשות העמותה
מרכז טיפולי חדש נחנך בכפר הילדים עפולה עילית


סוגרת מעגל: ליאור בת 21- וכבר אמא ל-13 ילדים


להקת הזמר של כפר הילדים עפולה עילית שבה ממסע הופעות באנגליה וצרפת


המפעל להכשרת ילדי ישראל קיבל את תו מידות לאפקטיביות


בוחרים לתת, המפעל להכשרת ילדי ישראל מגייס משפחות אומנות לכפרי ילדים ברחבי הארץ
כפר ילדים ונוער "נווה גלים" אשדוד 

כפר הילדים והנוער "נווה גלים" אשדוד

 

כפר הילדים והנוער נוסד בשנת 1977. הוא שוכן במרכז העיר בלב שכונה ותיקה של העיר אשדוד ברובע א'.

בשל מיקומו זה והגישה לשירותיה היומיומיים של הקהילה משתלבים הילדים בשירותים העירוניים הניתנים לכלל תושבי העיר.

כפר הילדים הינו מתחם פנימייתי המושתת על המודל המשפחתי ובו מתחנכים 102 ילדים בגילאי 6 17,  בשבעה משפחתונים ובבית בוגרים אחד.

 

מטרת הכפר מתמקדת בשני תחומים מרכזיים: 

בחינוך הפורמלי - צמצום הפערים הלימודיים

ובהרחבת החינוך הבלתי פורמלי - תוך סיפוק צרכיהם הבסיסיים של הילדים, החיוניים להתפתחותם התקינה.

המודל המשפחתי מאפשר לילדים לעבור חוויה מתקנת של גדילה והתפתחות במסגרת משפחתית מתפקדת, תוך התייחסות ותשומת לב אישית לקשייהם ומצוקותיהם. להשקעה בילדים אלו בשלב זה של חייהם חשיבות מכרעת לעיצובם בעתיד כבוגרים המועילים לעצמם ולחברה.

 

כפר הילדים והנוער "נווה גלים" התברך במספר רב יחסית של בוגרים, אשר בנו לעצמם חיים חדשים ועם זאת הם שומרים על קשר עם המקום המהווה עבורם בית שני.

 

כפר הילדים הפך בשנים האחרונות לכפר ילדים קהילתי. מרבית הילדים המוצאים מביתם באשדוד, ממשיכים את חינוכם באותם בתי ספר אליהם הלכו עוד לפני יציאתם מהבית.

במסגרת הפיכתו של כפר הילדים לקהילתי מנסה המפעל לשתף ולערב את ההורים בתהליך החינוכי של ילדיהם. תהליך אשר דורש עבודה מאומצת, אמיצה ועקבית לשינוי בסיס הקשר שבין הילד להוריו.

הפנימייה הקהילתית מנסה לשלב בין מתן מענה לצרכיו הפיסיים, הרגשיים והחינוכיים של הילד שלא יכול לקבלן בבית הוריו, לבין שמירה בצורה המקסימלית האפשרית על מקומו של הילד בבית הוריו ועל מתן הטיפול בבית הוריו.

בהתאמה, מדובר באוכלוסייה של ילדים הנזקקים לטיפול פנימייתי, שיכולים להפיק מהמשך קשר רציף עם בני משפחתם ושהוריהם מביעים רצון ומוערכים כבעלי יכולת להיעזר בטיפול המוצע.

 

פרויקט ייחודי בכפר הינו- אומנויות הבמה 

בשנים האחרונות הוקמה בכפר קבוצת תאטרון. התאטרון הינו כלי שיקומי והעצמתי המאפשר צמיחה ובניית כוחות . דרמה ומשחק הינם כלים המאפשרים לילדים להביע את עצמם. הקבוצה עובדות עם בימאי מקצועי תוך עידוד פעילות ספונטאנית, וגיוס משאבים אישיים: דמיון, תנועה, חושים, רגש, חשיבה ודיבור.

קבוצת התאטרון שהחלה לפעול בתחילת תש"ע העלתה לא מכבר הפקות תאטרליות של הסרט "הלהקה". קזבלן ושיער, במשכן לאומנוית הבמה בפני יותר מאלף אנשים וזכתה לשבחים רבים.

 

בשנה האחרונה הודות לנכונותו של דר' יחיאל לסרי להקצות קרקע נוספת להרחבת הכפר, מתגבשת האפשרות להקמת בית לחיילים חסרי עורף משפחתי.

 

צרכי בית הילדים רבים הם, הן במישור הפיסי שיפוצים מקיפים, והן במישור הטיפולי חינוכי שילדינו כה נדרשים להם. 

 

  1.  
  2. בניית בית לחיילים חסרי בית                      1,000,000 $

 

אם הינך מעונין לסייע לנו בקידום רמת השירותים לה ראויים ילדים אלה, נשמח לספק לך מידע נוסף, ואף לערוך לך סיור בכפר הילדים.

מנהל כפר הילדים: מר דני טורה

כתובת: רח' ההסתדרות 17, ת.ד. 30 אשדוד 77100

טלפון: 8563776 -08 פקס: 8525024 –08

אתר אינטרנט:http://www.nevegalim.org.il 

 

 

סיפורו של אבי

אבי הגיע לבית הילדים בגיל 8 בהמלצת פסיכולוג בית הספר, לאחר שנהג להפריע למהלך השעורים, לא למד כלל וצבר פערים לימודיים עצומים למרות הפוטנציאל הרב הטמון בו. גם בבית לא מצא אבי את מקומו בין חמשת אחיו ולא זכה להתיחסות הולמת.

אבי הגיע לבית הילדים קטן ומפוחד והמפגש הראשוני עם ילדי הקבוצה ועם המדריכים היה קשה.

הילדים הגדולים ניסו להטיל מרותם עליו כיוון שהיה קטן, בבית הספר היו לו בעיות התנהגות, קשה היה לו להתרכז, התחצף למוריו ולא השקיע מאומה בלימודים. אט אט ובהדרגה התרגל אבי למסגרת המשפחתון בבית הילדים, לילדים שאיתם חי ולצוות החינוכי.

אבי טיפס מדרגה אחר מדרגה, חודש חודש ושנה שנה. הטיפוס היה קשה והיו בו הרבה מעידות, אך במאמצים משותפים של הצוות החינוכי, הפסיכולוג והעו"ס, הצליח אבי להגיע לרמת התנהגות הולמת ביותר. כיום אבי מתנהג בצורה בוגרת, הוא ילד אחראי, השתפר בצורה ניכרת בלימודים והגיע להשגים מרשימים ביותר. אבי מכהן כיום כיו"ר מועצת התלמידים בבית הספר ואף נבחר ליו"ר מועצת החניכים בפנימיה אשר הפכה לחלק מחייו היום יומיים.

 

 

 נבנה ועיצוב ע''י תרמת