המפעל להכשרת ילדי ישראל (ע"ר)
בית טוב לגדול בו
נוהלי קליטה סרטונים  English
חדשות העמותה
מרכז טיפולי חדש נחנך בכפר הילדים עפולה עילית


סוגרת מעגל: ליאור בת 21- וכבר אמא ל-13 ילדים


להקת הזמר של כפר הילדים עפולה עילית שבה ממסע הופעות באנגליה וצרפת


המפעל להכשרת ילדי ישראל קיבל את תו מידות לאפקטיביות


בוחרים לתת, המפעל להכשרת ילדי ישראל מגייס משפחות אומנות לכפרי ילדים ברחבי הארץ
כפר ילדים ונוער ממ"ד "נווה הרואה" אשקלוןכפר ילדים ונוער ממ"ד- "נווה הרואה" אשקלון

 

כפר הילדים הוקם בשנת 1977, במטרה לספק מסגרת טיפולית לילדים דתיים באשקלון הזקוקים למסגרת חוץ ביתית. בכפר הילדים מתחנכים כ- 72 ילדים בגילאי 6 17 ב - 4 יחידות משפחתיות ובשתי קבוצות בוגרים.

 

מטרת כפר הילדים והנוער היא להעניק תחושה של בית ומשפחה, להוות מודל משפחתי זמני לחיקוי והזדהות, תוך סיפוק צרכיהם הנפשיים רגשיים. חינוך לערכים וליהדות על פי התפיסה הציונית דתית בסובלנות ובדרכי נועם. צורת חיים זו במסגרת תא משפחתי מאפשרת לנו להתייחס לכל ילד באופן אינדבידואלי ולסייע לו לממש את מלוא הפוטנציאל הטמון בו, לחנכו להתנהגות חברתית נאותה, לאזרחות טובה ועצמאות אישית.

 

אופיו הדתי מסורתי של כפר הילדים והנוער בא לידי ביטוי בחיזוק והעמקת הזהות היהודית באמצעות שמירת השבת כהלכתה, שעורי מסורת בבית הכנסת שבמקום, בהתייחסות הייחודית לטקס בני המצווה, בחגי ישראל ובמועדיו, בהשתייכות לתנועת נוער דתית בני עקיבא וצד"ק.

 

לצד כפר הילדים פועלת עמותת ידידים פעילה התומכת בפרויקטים רווחתים רבים לטובת הילדים

 

כפר הילדים "נווה הרואה" אשקלון נדרש

1. חידוש ריהוט וציוד                                  100,000 $

2. שיפוץ משפחתון וחדרי ספח                    400,000 $

3. הקמת מועדונית יום                               200,000 $

 

אם הינך מעונין לסייע לנו בקידום רמת השירותים לה ראויים ילדים אלה, נשמח לספק לך מידע נוסף, ואף לערוך לך סיור בכפר הילדים והנוער .

מנהל כפר הילדים : מר ניסים צדוק 

כתובת: רח' שביל יואב 6, ת.ד. 9009 אשקלון 78102

טלפון:- 6726432 – 08  פקס: 6724447- 08

 

היכן עשויה היתה להיות מיכל ?

 

מיכל נולדה כילדה רביעית להוריה. אביה אלכוהוליסט ומובטל, לעיתים רחוקות נמצא בבית. הוא מסרב ליטול חלק בנטל הכלכלי של גידול המשפחה. אימה של מיכל, אינה יודעת קרוא וכתוב, בקושי יכולה למצוא די עבודות ניקיון כדי "לגרד" את הכסף ההכרחי לקיומה הדל של המשפחה. היא אינה מסוגלת לספק את צרכיהם הנוספים של הילדים.

מיכל קיבלה לאחרונה מקום בבית הילדים. בהדרגה היא בונה דימוי עצמי בריא אשר לא יכול היה להתפתח במשך שנים רבות של הזנחה. אנו עמלים לחזק עוד יותר את הערכתה העצמית ולעזור לה לגדול כילדה בריאה בכל המובנים.

מיכל הראתה התקדמות נפלאה במפעל. יותר ויותר היא משתתפת בפעילויות הטבעיות של סביבתה ומצליחה לבטא את עצמה בחופשיות באותה מידה של חופש ואמון לה זכאי כל ילד.  

 

 

 נבנה ועיצוב ע''י תרמת