המפעל להכשרת ילדי ישראל (ע"ר)
בית טוב לגדול בו
נוהלי קליטה סרטונים  English
חדשות העמותה
מרכז טיפולי חדש נחנך בכפר הילדים עפולה עילית


סוגרת מעגל: ליאור בת 21- וכבר אמא ל-13 ילדים


להקת הזמר של כפר הילדים עפולה עילית שבה ממסע הופעות באנגליה וצרפת


המפעל להכשרת ילדי ישראל קיבל את תו מידות לאפקטיביות


בוחרים לתת, המפעל להכשרת ילדי ישראל מגייס משפחות אומנות לכפרי ילדים ברחבי הארץ
משפחתוני כפר הילדים והנוער "הדסים" 

משפחתוני כפר הנוער הדסים

בכפר הנוער ויצו הדסים פועלים שישה משפחתונים של המפעל למען ילדי ישראל ובהם 72 ילדים . משפחתונים אלו פועלים תחת מערך ארגוני מקיף ורחב הפועל בהתאם לחזון המפעל למען לילדי ישראל, ומוסיף ייחודיות משלו כחלק מכפר נוער גדול יותר.

מערך ארגוני זה מכיל מבנה היררכי מסודר של אנשי צוות המקיים תכניות חינוכיות וטיפוליות בהיקף נרחב. בהתאם למודל החינוכי המשפחתי פועלים ששת המשפחתונים הללו, כשבכל אחד מהם כשניים עשר ילדים, בנים ובנות בשכבות גיל שונות ותחת חסותם של זוג הורים. המשפחתונים מתנהלים על פי מודל של משפחה נורמטיבית ולצדם עומד מערך חינוכי – טיפולי – שיקומי הכולל: מנהל , 2 עובדות סוציאליות, 2 פסיכולוגיות, 2 מרפאות באומנות, 3 מורים לשיעורי עזר, חונכים, חוגים ופעילויות שונות ומגוונות. כנגזרת ממטרות ויעדי הרציונל החינוכי טיפולי, לאפשר לילדים הנקלטים במשפחתונים לגדול בסביבה חינוכית תומכת ומטפחת מתקיים מערך חינוכי רחב המקיף את חייו של הילד מרגע בו הוא מתעורר בבוקר ועד לכתו לישון (וכולל גם שעות הלינה).

מערך זה עונה על צרכיו הייחודיים של כל ילד וילד, באמצעות מודל משפחתי הכולל את בני הזוג אשר מספקים לילדים את כל צרכיהם הפיסיים, רגשיים, לימודיים וחברתיים של הילדים. אנו מאמינים, כי מודל זה המשלב חיי משפחה לצד החיים המורכבים בפנימייה יכול לסייע לילדים להגיע למטרות ויעדים בחינוך, בטיפול בהעצמתם ובשיקום הדימוי העצמי שלהם, כל זאת, תוך מתן מענה לכלל צורכי הילד.

באם הינך מעוניין לסייע לנו בקידום רמת השירותים לה ראוים ילדים אלו, נשמח לספק לך מידע נוסף ואף לערוך לך סיור בבית הילדים.

 

מנהל המשפחתונים: עקיבא יחיאל

כתובתנו: כפר הנוער הדסים 42845

טלפונים: 09-8997245

 נבנה ועיצוב ע''י תרמת