המפעל להכשרת ילדי ישראל (ע"ר)
בית טוב לגדול בו
נוהלי קליטה סרטונים  English
חדשות העמותה
מרכז טיפולי חדש נחנך בכפר הילדים עפולה עילית


סוגרת מעגל: ליאור בת 21- וכבר אמא ל-13 ילדים


להקת הזמר של כפר הילדים עפולה עילית שבה ממסע הופעות באנגליה וצרפת


המפעל להכשרת ילדי ישראל קיבל את תו מידות לאפקטיביות


בוחרים לתת, המפעל להכשרת ילדי ישראל מגייס משפחות אומנות לכפרי ילדים ברחבי הארץ
פרויקטים טיפולייםהמערך הטיפולי

אוכלוסיית ילדי המפעל להכשרת ילדי ישראל דורשת יותר ויותר מענים מקצועיים בהתייחסות החינוכית טיפולית - משקמת.

המפעל להכשרת ילדי ישראל פיתח זיקה לכמה שיטות טיפול וטכניקות שהוכחו כהצלחה. שיטות אלו מותאמת לכל ילד וילד על פי צרכיו היחודיים.

 

טיפול פסיכולוגי פרטני ישיר  בילדים

 

כל הפסיכולוגים בבתי הילדים ובמעונות המשפחתיים, מטפלים טיפול קבוע ואינדבידואלי בילדים, רוב הטיפולים נמשכים לאורך השנה אך ישנם גם טיפולים קצרי טווח הממוקדים בנושאים ספציפיים. הטיפול הוא לעיתים קרובות מערכתי וכולל גם התערבות של הזוג, הורים ביולוגים, עו"ס וביה"ס

לעיתים יש צורך בהפניית הילד לטיפול פסיכולוגי קליני על ידי מומחים מחוץ לבית הילדים

עלויות הפרויקט: ליווי ומעקב  לילד לשנה 2250 ₪

 

תרפיה באומנויות- תוכנית טיפולית מובנית להבעה באמצעות יצירה ואמנות המיועדת בעיקר לילדים חדשים במטרה לסייע להם בקליטתם. המרפאים מסייעים לילדים להביע את תחושותיהם בעזרת ערוצי תקשורת לא מילוליים כגון ציור ופיסול, תנועה, דרמה, מוסיקה, ספרות ועוד.

עלויות הפרויקט:   2,550 ש"ח לילד לשנה

 

 

טיפול באמצעות בעלי חיים

במרבית בתי הילדים ישנה פינת חי קטנה בה מגדלים הילדים ארנבות, תרנגולים, ברווזים ואפרוחים. הפינה היא כלי טיפולי בעל חשיבות עליונה המעניק הזדמנות ליצירת קשר עמוק עם בעלי חיים, במיוחד עבור ילדים המתקשים ליצור קשר משמעותי עם הזולת.

עלות הטיפול בילד ע"י זאותראפיסט נאמדת בכ- 2500 ₪ לילד לשנה

עלויות תחזוקה של פינת חי – 35,000 ₪ לשנה  לכל בית ילדים.

 

 

סדנאות קליטה

לילדים החדשים המתעתדים להשתלב במסגרות המפעל, מקיימת כל מסגרת חינוכית סדנת קליטה. הסדנא מתקיימת בסוף חודש אוגוסט ולקראת פתיחת שנת הלימודים, במהלכה מכירים הילדים את המסגרת החינוכית שבה יקלטו: את הזוג במשפחתון, העו"סים, מנהל בית/כפר הילדים, ומגוון הפעילויות שהמקום מציע.

במהלך ימים אלו נעשות פעילויות חברתיות וטיפוליות מגוונות, שמטרתן לסייע ולהקל על הילדים את השתלבותם במסגרת החדשה, תוך עיבוד תהליך המעבר מהבית. התוכנית נועדה לאפשר להם לחוות באופן חיובי את השינוי הצפוי על אף החששות והקושי שביציאה מהבית. 

 

סדנת הכנה למעבר למסגרת (צבא)או חזרה הביתה

עזיבה, פרידה או מעבר למסגרת חדשה/צבא, עלולה לגרום ללחץ ולמצוקה. השפעת המעבר על הפרט היא רבה.

התפתחותו של הילד מותנת גם ביכולתו להתמודד ולעבור בהצלחה מעברם או שינויים בחיו. כדי להקל על תהליך הפרידה מבית/כפר הילדים שהיה יציב, בטוח חם ואוהב עבורם, חווים החניכים המתעתדים לעזוב את מסגרת בית/כפר הילדים, סדנא המסייעת לחיזוק חוסנם הנפשי של החניכים באמצעות למידת כישורים אישיים ובין אישיים שיסייעו להם בהתמודדות במשימות חייהם באופן עצמאי, תוך גיבוש מסרים ברורים, רכישת כלים וחיזוק תחושת החוסן והמסוגלות האישית.

נושאי הסדנא: התמודדות עם קשיים וכישלונות, פיתוח חשיבה חיובית, הצבת מטרות אישיות לקראת המעבר, היכולת לראות קושי נקודתי כהזדמנות לשינוי עתידי.

 

ילדים אלו הם עתידם של החברה בישראל...ועתידם מתחיל כעת !!!

כל תרומה תתקבל בברכה ותעניק לילדינו עוד סיבה טובה לחייך...נבנה ועיצוב ע''י תרמת